Опубликовано Оставить комментарий

Як прибрати вапняний наліт зі скла

Здійснювати ранковий туалет дуже приємно, якщо дзеркало і душова кабіна сяють і блищать. Однак жорстка водопровідна вода швидко залишає некрасиві сліди на них. Наші рекомендації щодо усунення вапняного нальоту допоможуть вам видалити його без особливих зусиль.

Як виникають скупчення вапна

Основна причина появи подібних відкладень — жорстка водопровідна вода. Підвищена жорсткість обумовлена високим відсотком вмісту в ній гідрокарбонатів, сульфатів, хлоридів кальцію і магнію. Солі осідають на поверхні скла, утворюючи тверді брудно-білі розводи. Найбільш поширений метод очищення від таких забруднень — використання кислотосодержащих речовин.

Народні методи видалення нальоту

Як прибрати вапняний наліт зі скла

  • Очистити скляні предмети можна за допомогою оцтової кислоти. Для роботи готують суміш з однієї столової ложки оцтової есенції і однієї склянки води. Отриманий розчин наносять за допомогою господарської губки або ганчірки. Через десять хвилин поверхню миють проточною водою.
  • Прибрати забруднення зі стінок душової кабіни можна за допомогою нашатирного спирту. У склянку теплої води додають дві столові ложки спирту і наносять на забруднені ділянки. Через тридцять хвилин обполіскують поверхні.
  • Відмити вапняний наліт можна лимонною кислотою. Невеликий пакетик кислоти розчиніть в склянці теплої води і нанесіть на скляні поверхні пульверизатором. Через п’ятнадцять хвилин необхідно змити розчин господарської губкою. При роботі з лимонною кислотою можна не використовувати гумові рукавички, так як лимонна кислота не є агресивною.
  • Видалити скупчення вапна допоможе харчова сода, розбавлена ​​водою до стану кашки. На брудну поверхню наносять отриману кашку за допомогою губки, потім залишають на двадцять хвилин. Після необхідно потерти за допомогою жорсткої губки або щітки і змити водою залишки нальоту. Якщо зникли не всі забруднення, то можна акуратно потерти губкою з нержавійки для чищення посуду.

Спеціальні миючі засоби

Для боротьби з вапняним нальотом підійдуть практично будь-які засоби для прибирання ванної кімнати. Однак порошки та абразивні пасти слід застосовувати з обережністю, щоб не пошкодити гладку поверхню скла. На слабозабруднених поверхні кошти наносяться на 2-3 хвилини, на сильно забруднені їх можна залишити на 10-15 хв. Найбільш поширені марки засобів для прибирання ванних кімнат: «Cif», «Містер Мускул», «Cillit», «Luxus».

При роботі з миючими засобами необхідно надягати гумові рукавички. А для людей із захворюваннями дихальних шляхів розумним буде використання індивідуальних засобів захисту органів дихання. Чи не закривайте двері ванної кімнати, якщо витяжка в ній недостатньо добре дає собі раду. Не залишайте миючі засоби на більш тривалий термін, ніж рекомендується на етикетці продукту. Це допоможе запобігти пошкодженню забруднених поверхонь. Після прибирання приміщення, його рекомендується добре провітрити.

Парогенератори і пароочищувачі

За допомогою побутового парогенератора або пароочисника можна очистити скляні поверхні в будинку. Струмінь пари високої температури, що виходить під тиском, може усунути забруднення в самих важкодоступних куточках скляної душової кабіни. Висока температури пара сприяє знищенню бактерій і мікроорганізмів, грибків і плісняви. При цьому зовнішній вигляд очищаються виробів стає блискучим і свіжим. При збиранні з такими приладами вам не будуть потрібні рукавички або засоби захисту, а повітря в приміщенні стане тільки свіже. Після використання пароочисника рекомендується прибрати залишки розлучень губкою або ганчіркою. У разі занадто сильного або застарілого забруднення рекомендується перед застосуванням парогенератора нанести на шар нальоту оцтовий розчин.

Меламинова Губка

Ця диво-губка є практично універсальним засобом для боротьби з різними забрудненнями. Що складається з волокон меламіну, спеціального пластика на зразок пральної гуми, вона чистить, не пошкоджуючи поверхні. При контакті з водою меламін перетворюється в піну з властивостями притаманними наждачним папері. Меламіну губка стирає наліт вапна зі скла або дзеркала без застосування додаткових засобів. Потрібно тільки намочити її водою і потерти місце скупчення вапна. Вона впорається навіть із застарілими забрудненнями. Терти поверхню слід краєчком вироби. Як тільки забруднені частинки перейдуть від скла до меламіну, губка почне кришитися. Для ефективного її використання рекомендується розрізати її на дрібні частини.

Однак, дуже важливо запам’ятати, що меламін є токсичною речовиною і може накопичуватися в організмі. Тому користуватися меламіну губкою, щоб вимити скляний посуд, суворо забороняється.

Безумовно, жодна з вищевказаних коштів не зможе відмити вапняні відкладення саме по собі. Прикладіть трохи зусиль і порадійте отриманого результату.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.